Archive for the ‘Triatlon’ Category
3 v 1
Jako tři v jednom je prodávána celá řádka produktů. Nejznámější jsou šampóny se sprchovým gelem a kondicionérem. Ale najdeme i grily, počítače a další inteligentní techniku, poznávací výlety na několik (v tomto případě je nabíledni, že nejlépe tři) míst nebo také sekanou. A kombinaci dvou posledně zmiňovaných produktů, tedy „výletů“ na tři místa a sekané, se rozhodlo vyzkoušet celkem šest regionálních triatlonistů. Mezi nimi byl i ultrasporťák Víťa Chocholouš.
Jejich programem byl od deseti hodin dopoledne triatlon Dřevěný člověk na přehradě Jesenice u Chebu o objemech 0,8 km plavání, 21 km cyklistiky a 8 km běhu. Už jediný triatlon sám o sobě je vlastně tři v jednom. Nicméně to by bylo pro těchto šest borců málo. Proto přichází na řadu přejezd do Teplé, přesněji do kempu Betlém, kde na všechny čeká od čtrnácti hodin Tepelský muž, triatlon tentokráte v objemech 300 metrů plavání, 30 kilometrů na kole a 3 kilometrů běhu. Následoval další, již poslední přejezd, tentokráte do Karlových Varů, kde už se těchto šest jedinců rozsekalo ve výše zmiňovanou sekanou na City Triathlonu čítajícím 0,7 km plavání, 20 km cyklistiky a 5 km běhu.
Jak nám Víťa Chocholouš v exkluzivním rozhovoru prozradil, začal tuto anabázi opatrně. Úvodní etapu totiž absolvoval jako pacemaker své dcery Petry. Do Tepelského muže už prý šlapal více. Hlavně v cyklistické části, tedy doslova, protože jinak by byl nucen objet jí celou sám. A nakonec i přes bloudění v běžeckém úseku závodu, skončil v druhé etapě akce 3 v 1 na bedně. V posledním triatlonu v Karlových Varech pak v něm, podle jeho vyjádření, bouchly saze. Hlavně v běžecké části. Do cíle třetího triatlonu dorazil nadšený a sekanou místo nohou další den prý díky tomuto nadšení, relativně snadno přežil. Nutno podotknout, že Víťa je jedním ze dvou bláznů, kteří podobnou šílenost absolvovali již podruhé (viz. zde). Dalšími, kteří si letos umíchali tento bezesporu výživný triatlonový šampón, byli Michal Havlíček, Bohdan Hofreiter, Luboš Racek, Petr Stibor a Petr Vavruška.
Výsledky Dřevěného člověka, Tepelského muže a City Triathlonu.
Čtyřstovka a pětistovka
Pochlubím se tentokrát sám.
Dne 15. ledna jsem dovršil na třetím závodu Chebské běžecké zimy čtvrtou stovku účastí na běžeckých závodech. Startoval jsem v kategorii příchozích a tento závod se mi shodou okolností podařilo vyhrát.
Skoro o měsíc později, 12. února, jsem startoval v posledním čtvrtém závodě Chebské běžecké zimy. Opět v kategorii příchozích, opět se mi podařilo zvítězit a znovu jsem dovršil stovku závodů. Tentokrát pátou stovku závodů bez ohledu na disciplínu. Celou tuto pro mne přelomovou událost ještě zastřešilo vítězství v celém seriálu Chebské běžecké zimy (v kategorii příchozích).
Z půl tisíce závodů, jak už je z článku patrno, je převážná většina běžeckých (včetně orienťáků). Ale v seznamu se dají najít i triatlony, aquatlony, cyklistika, plavání, běhy na lyžích, karate, basketbal, fotbal, všemožné atletické disciplíny od technických (výška, dálka, trojskok, koule, oštěp atd.) až po pět desetibojů nebo vrhačské pětiboje. V seznamu jsou také netradiční soutěže, pár adrenalinových disciplín, rafting, motorismus, ale i taková poklidná odvětví, jakými jsou minigolf či bowling.
Tři v jednom aneb SkoroHIM rozdělený do tří částí
Víťa Chocholouš se letos rozhodně nešetří a přijímá jednu triatlonovou výzvu za druhou. Po úspěšně zvládnutém ironmanu v Rothu přijal za svůj nápad Michala Havlíčka z ACES Teamu K.Vary pěkně se triatlonově projet po regionu a zvládnout tři triatlony v jednom dni, které dávají dohromady asi 80% halfironmanských tratí, přesně 1,7 km plavání, 71 km cyklistiky a 16 km běhu.
A co to všechno vlastně obnášelo? Stačilo být v 10:00 na startu u Jesenické přehrady nedaleko Chebu, zvládnout triatlon Dřevěný člověk s objemy 0,8-22-8 km, přesunout se do Teplé na Betlém ke startu (ve 14:00) triatlonu zvaného Tepelský muž v délce 0,3-29-3 km a třešničku na dort přidat mistrovstvím republiky age groups a zároveň mistrovstvím Karlovarského kraje odstartovaným v 18:00 na koupališti Rolava v Karlových Varech na tratích 0,6-20-5km.
To vše zvládl Víťa celkem za 4:13:34 a i přes náročnost celého projektu dokázal obsadit v Chebu 7. místo ve své kategorii, z Teplé přivezl absolutně 19. příčku a to vše završil osmým místem na MČR ve své age group a stříbrnou medailí z krajského mistrovství. Navíc sám celou akci označil za bombastický zážitek.
Spolu s ním dokončila tuto „bláznivinu“ další dvojice sportovců. Strůjce myšlenky Michal Halíček (29., 3. a 14. místo) a také jedna žena, Martina Kabilová z TRI Cheb (2., 1. a 2 x 1. místo). Výsledky z Chebu, Teplé a K.Varů.
Ironmanský klubový rekord Víti Chocholouše v Rothu
18. července se Víťa Chocholouš podruhé zúčastnil Challenge Triathlonu v německém Rothu. Na oblíbeném triatlonu s ironmanskými distancemi (3,8 – 180 – 42,2 km) vytvořil svůj osobní a zároveň také klubový rekord 12:23:05.
Zatímco loni odjížděl po kvalitním tréninku do Rothu s velkými ambicemi, letos s výrazně nižšími tréninkovými objemy korespondovaly i značně nižší ambice. Podle vlastních slov jel do Rothu tak trochu smířený se svým osudem. Obzvláště se obával závodu v obrovských vedrech, která tou dobou panovala. Byl dokonce připraven závod absolvovat pouze na dokončení v časovém limitu. Ohledně počasí však měli účastníci závodu štěstí. Jeden den před závodem zapršelo a na den D a hodinu H se výrazně ochladilo, takže podmínky byly téměř ideální.
Do vody však Víťa přesto lezl po loňských zkušenostech s křečemi s respektem. Pro jistotu užil několik protikřečových tablet už před plaváním a i když neměl při plavání lýtka zcela v pořádku, křeče ho tentokrát nekously. Vodu Víťa opouštěl po hodině a osmnácti minutách.
V depu se Víťovi podařilo být o něco rychlejší něž loni (jak to sám okomentoval, rozhodl se na cyklistiku a běh už nelíčit) a cyklistiku, přestože se už od začátku hodně umravňoval v tempu, jel jen o něco málo pomaleji. S jedním odskočením, které se snažil neúspěšně udržet skoro 70 kilometrů, to bylo za 6:07:42.
Soustředil se hlavně na občerstvování, protože to byla jedna z mála věcí, se kterou ještě mohl něco udělat, aby tak napomohl lepšímu výkonu. A tak Víťa spořádal kromě obligátních gelů, tyčinek a banánů, také dva a půl rohlíku se sýrem a slaninou.
Jak se zdá, toto občerstvení přineslo své výsledky. Neboť v běhu se Víťovi podařilo výrazně ubrat z loňského času. Sice přiznává, že opět dobíhal řádně „prošitý“, ale tentokrát se nekonal šestnáctikilometrový pochoďák na konci maratónu. Preventivním chodeckým pauzám se však nevyhnul, takže dokončil maratón v čase 4:44:37.
Víťa tak vylepšil svůj i klubový rekord o 21 minut, což stačilo v Challenge Triathlonu na 2091. místo ze 2677 účastníků a ve své věkové kategorii skončil 302. ze 405 účastníků. – Jeho parťák z Karlovarského kraje Míra Dědek (AC Start K.Vary) obsadil ve své kategorii 161. místo časem těsně pod třináct hodin (12:59:48). – Atmosféra závodu byla jako obvykle skvělá, na Solar Bergu se před závodníky opět rozestupovaly špalíry diváků jako na Tour de France, a tak i přestože se Víťovi na tomto kopci tep vyšplhal na 172 úderů za minutu, i přes potíže s tréninkem a silnou předstartovní sr….nervozitu , Víťa do budoucna nevyloučil start na nějakém dalším ironmanu a kdo ví, třeba opět v německém Rothu.
Dva ironmani
Rok 2009 je pro Ultrasport Sokolov rokem ironmanského úspěchu. Přesně 25% členů klubu (tedy dva z osmi dokázalo toto náročné triatlonové martýrium dotáhnout do zdárného konce. Začněme čerstvějším výsledkem.
Víťa Chocholouš se rozhodl pro zdolání této trati v německém Rothu. Dopředu avizoval přání hlavně dokončit. Příprava se mu však dařila, a tak přesto, že ho na déle než týden zastavila alergie, odjížděl do Německa s o něco málo smělejšími plány, než se mu nakonec podařilo zajet. Přesto je však čas 12:44:02 úspěchem. Už ve vodě Víťu postihly obtíže v podobě křečí a svěřil se nám, že v jednu chvíli jen ležel na hladině na zádech a vyhlížel záchranářský člun. Nakonec do cíle plavecké části dorazil v pořádku. S cyklistickým úsekem byl nadmíru spokojen. Krize ho však potkala při závěrečném běžeckém maratónu, kdy na něj dolehla, jak sám řekl, energetická krize a několik kilometrů musel střídat klus s chůzí. Přese všechny zmiňované problémy byl nadšen atmosférou a nadmíru spokojen se svým výkonem. A i když před samotným závodem tvrdil, že tohle je jeho poslední závod na těchto distancích, tak právě pod tíhou skvělé atmosféry se do Rothu přihlásil i pro příští rok. Víťův výsledek hledejte tady.
Druhým nebo spíše druhou, která ironmanské tratě zdolala je Dáša Hůrková. Ta absolvovala již v červnu Moraviamana v Otrokovicích. Netajila se s tím, že jejím jediným cílem bude dokončit v limitu a dokázat si, že pouze z běžeckého tréninku doplněného v posledních pěti týdnech před závodem o trénink cyklistický a plavecký, lze cíle tohoto náročného závodu dosáhnout. To se jí nakonec v čase 16:31:01 podařilo. I Dáša tak byla, i přes mírné pozávodní zdravotní následky, ze svého výkonu nadšená. Její dojmy si můžete přečíst zde a výsledky najdete tady.